03/09/2009

Предлози


Може да дадете свои предлози за уредување на училницата!

34 comments:

 1. Повеќе паноа за изложување на слики и текстови!

  ReplyDelete
 2. Истото и јас го мислам!

  ReplyDelete
 3. vo ucilnicata da se stavat novi stolcina i da se iskrecat zidovite vo temna boja!!!!!!!!!!

  ReplyDelete
 4. temna boja....hmmm, naprimer Angela kakva?

  ReplyDelete
 5. Biljana Pankova04/09/2009, 14:04

  Da ima sekcii po nekoi predmeti!!!:D

  ReplyDelete
 6. И јас мислам дека е добро да бидат во темна боја зидовите,но нека бидат во било каква боја само темна да е!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ReplyDelete
 7. da ima poveke hameri

  ReplyDelete
 8. da bidat zidovite u svetla boja na pr zolta ...

  ReplyDelete
 9. Da se sredat vecinjata,prozorite,4esmite i toa e dovolno! toa bi sakala .

  ReplyDelete
 10. Vo 7 i 8 odd da ima informatika !!!!:D

  ReplyDelete
 11. andrijana 6v04/09/2009, 22:38

  da se stai malku temna boja dobro bi dosla

  ReplyDelete
 12. na primer moze dva zida zolti dva portokalovi ili site vo edna boja!?

  ReplyDelete
 13. A MOZE LI ZA SEKOJ UCENIK DA IMA PO EDEN KOMJUTER

  ReplyDelete
 14. И јас би сакала Никола!Ама само на часовите по Информатика!

  ReplyDelete
 15. Biljana P. 6v05/09/2009, 19:30

  Da samo po eden kompjuter e odli4no no jas poveke bi sakala da se raboti grupno!!!:D

  ReplyDelete
 16. Имаш право Билјана, некогаш е подобро вежбите да се работат групно!Тогаш може да си помагате и да разменувате идеи а што е најважно се дружите!

  ReplyDelete
 17. Bibi imas pravo nekoi raboti stvarno e podobro da se pravat u grupa kako na pr ja i ti se si pomagame se slozuvame i.t.n.

  ReplyDelete
 18. Biljana P. 6v08/09/2009, 11:07

  DA osven znaenjeto od drzenjeto nema nisto pogolemo:):):):)

  ReplyDelete
 19. Biljana P. 6v08/09/2009, 11:08

  druzenjeto***********

  ReplyDelete
 20. jas ne znam zasto sakaat nekoi u4enici temna boja temnata boja mnogu ne zatvara i togas
  nasiot mozok ne bi bil odmoren od temna boja
  jas bi ja prepora4ala
  svetlata boja bidejki taa ne osvezuva

  ReplyDelete
 21. Маја Л.08/09/2009, 11:25

  Се согласувам дека темната боја е попријатна за опуштање и одмарање, а светлата не буди, ни дава енергија за работа!
  И да, користете македонска поддршка - ПИШУВАЈТЕ КИРИЛИЦА!
  Поздрав до сите!

  ReplyDelete
 22. Кирил Ценевски09/09/2009, 13:17

  Сите предлози се убави, но може и за поубав комплет на компјутерите како на пример белите тастатури да се заменат со црните за сите да бидат исти. Може исто така и некои од расипаните слушалки може да се заменат. А кај закачалките клупите да се стават на едно место каде сто нема закачалки и на клупите ке се ставаат ранците а на закачалките палтата и јакните. А и подот се да се направи во една боја. Мислам ке биде супер!!!!

  ReplyDelete
 23. Jas bi sakal se da se smeni vo ucilnicata po informatika.

  ReplyDelete
 24. moze vo sekoja ucilnica da stavat klupi posepno za sekoj uceik i kompjuter

  ReplyDelete
 25. Поздрав до сите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i do nasata nastavnicka

  ReplyDelete
 26. Site predlozi se super,i se soglasuvam so site.Samo ako moze sto poskoro da se trgnat klupite(tie sto se do tablata)zatoa sto veke bi trebalo da pocneme so pisuvanje.POZDRAV DO SITE I MISLAM DEKA I MOJOT PREDLOK E DOBAR?????????
  od:MARIJA 5a

  ReplyDelete
 27. и јас исто така мислам дека треба училницата по Информатика да се промени.Убаво би било кога ѕидовите би биле во посветла боја,клупите (до таблата да се тргнат) и да се преместат клупите со компјутерите.Не ке биде лошо не само училницата по Информатика да се преправи туку и целото школо!

  ReplyDelete
 28. pozzdrav dp informatikata od rako od pintija

  ReplyDelete
 29. VO UCILNICATA DA SE STEAVAT PO MEKI STOL4INJA I NOVI TASTATURI

  ReplyDelete
 30. DA SE STAVAT NOVI TASTATURI

  ReplyDelete
 31. MOZE LI DA SE STAVAT NOVI SLUSALKI I TASTATURI???
  OD HRISTIJAN A. 5a

  ReplyDelete
 32. PO UBAVO BI BILO KOGA U4ILNICATA BI BILA TEMNO SINA.MOZNO LI E TOA DA SE NAPRAVI?

  ReplyDelete
 33. HRISTIJAN A.I JAS SE SOGLASUVAM SO TVOJOT PREDLOG,I BI SAKALA STO POSKORO DA STIGNAT KNIGITE PO INFORMATIKA.POZDRAV DO SITE,A NAJVEKE DO NASTAVNICKATA PO INFORMATIKA:***MAJA***

  ReplyDelete
 34. Благодарам Маца за поздравот! Во право си , крано време е да стигнат учебниците по Информатика!

  ReplyDelete

Внеси го својот коментар!