06/09/2009

Информација за изборниот предмет - Информатика!Сите ученици од 6то одд. кои избрале да посетуваат изборен предмет Информатика оваа година, а нема да имаат можност поради ограничениот број на ученици и паралелки, ќе може да го посетуваат предметот по иста програма следната учебна година - во 7мо одд. Во 7мо одд. нема да има редовен предмет Информатика,туку само изборен и тоа само за оние ученици кои не го посетувале во 6то одд. На крајот, во секој случај сите ученици во поглед на изучениот материјал по Информатика ќе бидат еднакви!

8 comments:

 1. Mnogu mi se dopaga izborniot predmet informatika se nadevam deka ke bide super taka so ke rabotime prekrasni raboti i se nadevam deka ke ima druzenje i zabava!!!

  ReplyDelete
 2. Biljana P. 6v08/09/2009, 11:12

  Jas odam na izboren predmet po informatika i uste od prviot 4as ni bese interesno i se nadevam deka i ponatamu taka i ke prodolzi!!!:D:D:D:D:D

  ReplyDelete
 3. Mnogu sakam informatika pa zatoa ke pravam moja igra iii...  Damjan Zdravkovski 6 oddelenie

  ReplyDelete
 4. Jana Zdravkovska08/09/2009, 18:40

  Zdravo na site! jas sum 8 odd. Pintija. Mnogu mi e zal sto nemame moznost da odrzuvame nastava po Informatika, vsu6nost ne mi se veruva deka ovaa godina nema da imame Informatika, koj vek sme bre luge?!? Na celo odd. ni e potrebna edukacija vo toj pogled. Se nadevam ova ke se promeni vo idnina, pa drugite generacii nema da go doziveat toj propust... Golem pozdrav do site!!!

  ReplyDelete
 5. Mnogu ni se dopaga izborniot predmet se zabavuvame i druzime pozDrav do site !! :D

  ReplyDelete
 6. Јас го поседувам изборниот час по информатика и сметам дека тоа е најинтересно и нешто што ке ми користи во животот. Информатика е супер и јас го сакам овој предмет. Поздрав до сите Информатичари и другари!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ReplyDelete
 7. Informatikata kako predmet e mnogu interesen! Iako ovaa godina ne ucam informatika imam zelba da bidam prisutna na tie 4asovi!! pozdrav do site sto ja sakaat informatikata!!!

  ReplyDelete
 8. mnogu e dobro na casot po informatika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pozzdrav

  ReplyDelete

Внеси го својот коментар!