25/09/2009

УБАВ ВИКЕНД на СИТЕ!


И...не го поминувајте само пред компјутер! Дружете се „во живо“ а не само на msn! Шетајте, одете на Пеленица, возете точак низ населба, помогнете дома околу печење и лупење пиперки, научете како се прави вкусно ајварче или пинџурче! Најдете време да си ги научите новите лекции и да напишете домашно за понеделник!

2 comments:

  1. Па наставничке тоа и го правев и ке го правам до крај на викендов.(правам ајвар):)D

    ReplyDelete
  2. Наставничке јас не седам мн мн пред МСН , поубо ми е кога го чувствувам мирисот на ајвар4ето!

    ReplyDelete

Внеси го својот коментар!